За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Як відомо, блокчейн не може існувати без алгоритму консенсусу, свого роду механізму перевірки виконання правил. Деякі алгоритми дають можливість будувати надійні децентралізовані системи, а деякі -дозволяють створювати блокчейни з масштабованістю і великою пропускною здатністю.
У 2013 році програміст і криптовалютний підприємець Даніель Ларімер розробив Delegated-proof-of-stake (DPoS) — різновид PoS, схожий по принципу із репрезентативною демократією більшості сучасних держав. Винятковість DPoS у тому, що учасники використовують власні токени, щоб вибирати валідаторів, які в свою чергу перевіряють і додають блоки. Алгоритм DPoS задіяний у багатьох блокчейн-проектах, серед яких можна виділити
Як сказано вище, DPoS алгоритм є різновидом PoS, що також є альтернативою PoW та вирішенням проблеми величезних витрат на електроенергію для майнінгу біткоїна. Однак, для алгоритму PoS актуальна проблема «Nothing at Stake», що перекладається як «Нічого на кону». Ця проблема пов'язана з явищем, відомим як «Трагедія спільних ресурсів». «Трагедія спільних ресурсів» описується як явище, в якому, інтереси індивідів можуть суперечити благам загального користування, і як найпростіший приклад наводиться загальне пасовище, надмірне використання якого з боку більшості призводить до його виснаження та знищення.
Важливим залишається те, що блокчейн-системи на основі DPoS споживають значно менше енергії, ніж їх аналоги на PoW. Іншими словами, валідатори в DPoS застосовують обчислювальну потужність безпосередньо для обробки транзакцій, тоді як PoW-майнери витрачають велику кількість енергії та потужності для вирішення задач, і це необхідно тільки для відповідності штучним умовам системи. Таким чином, алгоритм DPoS на голову вищий за PoW.
Що значно відрізняє алгоритми між собою, то це принцип вибору учасника, який отримає право додати в ланцюжок новий блок. У проектах з алгоритмом PoW бажаючі додати новий блок на швидкість вирішують крипто-головоломку. У алгоритмі PoS учасники ризикують своїми токенами, щоб мати можливість додавання блоку.
У ситуації з алгоритмом DPoS учасники з власної волі висувають кандидатури на роль валідатора, який перевіряє та додає нові блоки. Інші учасники голосують за кандидатів токенами, а вага голосів розподіляється згідно з кількістю внесених монет. Після закінчення голосування буде сформовано пул валідаторів. Спеціальний алгоритм вибудовує чергу валідаторів і один за одним дає їм час для додавання блоку. Право перейде до наступного учасника черги, якщо вузол не встигне додати блок. Після закінчення черги вона формується наново.
Більшість криптовалют все ще використовують PoW-консенсус. І хоча
Один з найпростіших прикладів полягає в тому, що зараз в PoW і PoS потрібно заходити або з величезними потужностями, або з великою часткою стейкінгу, щоб витримати хоч якусь конкуренцію і створювати нові блоки. Блокчейн DecimalChain цього не потребує.
Важливим плюсом і рішенням для простоти використання блокчейна DecimalChain на алгоритмі DPoS є відсутність ноди (комп'ютера, підключеного до мережі та забезпечуючого її функціонування) для форжинга (можливість отримання прибутку у вигляді нових одиниць криптовалюти, за рахунок отримання певного відсотка за виконану роботу).
DecimalChain використовує делегування, транзакцію, при якій відбувається прив'язка монет на рахунку користувача до обраного валідатора.
Алгоритм DPoS дозволяє мережі DecimalChain досягати консенсусу щодо нових блоків швидше, ніж алгоритми PoW і PoS, тому що DPoS-консенсус передбачає найпростіші механізми створення блоків на недорогому обладнанні та з високим ступенем чесності.
Блокчейн DecimalChain виплачує комісію за кожен створений блок, тоді як сама комісія ділиться між усіма валідаторами, а ті пропорційно розподіляють її між делегаторами.
DPoS-консенсус створює систему голосування, яка безпосередньо залежить від репутації валідаторів. Якщо вибраний вузол неправильно працює або працює неефективно, його буде швидко видалено та замінено іншим. Тому валідатори DecimalChain мотивовані діяти чесно та ефективно, щоб за них надалі проголосували своїм стейком.
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...