За відсутності суттєвих шоків Мінфін знижуватиме ставки за ОВДП
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Криптовалюти безперечно були головним провідником жадібності та страху у 2021. Вони непередбачувано коливалися в ціні, створюючи та знищуючи багатства. За рік капіталізація ринку зросла на $1,5 трлн.
Біткоїн за рік виріс більш ніж на 60%, але, хоч він залишається головною криптовалютою, тепер він має ділитися славою з ефіром та Binance coin, та навіть з «мемними» токенами Dogecoin та Shiba Inu.
За рік перша
Bloomberg
Читайте також:
Зміна капіталізації криптовалюти
Джерело: Bloomberg, CoinGecko
Загальна капіталізація криптовалют за 2021 піднялася на$1,5 трлн. За даними CoinGecko, що відслідковує ціни близько 12 000 токенів, станом на 17 грудня капіталізація складала близько $2,3 трлн.
Зміна частки криптовалют на ринку
Джерело: Bloomberg, CoinGecko
На початок року частка біткоїну на ринку становила 70%. Тепер вона впала до 40%, значною мірою через зростання популярності ефіру, чия частка виросла з 11% до 20%. Але інвестори вклалися й у решту альткоїнів — тренд, який дехто сприймає як доказ «бульбашки», що надувається на крипторинку.
Читайте також:
Кореляція біткоїна з 5-річною «беззбитковою» ставкою казначейских облігацій США (згори) та з ф’ючерсами Nasdaq (внизу)
Джерело: Bloomberg
Інвестори досі не можуть дійти згоди щодо ролі, яку біткоїн має відігравати у портфелі. Для багатьох її прихильників перша криптовалюта — це надійний захист від рекордної за кілька десятиліть інфляції. Але дані за 2021 свідчать, що в очах інвесторів біткоїн ближче до ризикових активів, таких як акції технологічних компаній, ніж до активів, стійких до інфляції.
Дохідність класів активів за 2021 рік
Джерело: Bloomberg
Індекс Bloomberg Galaxy Crypto за рік виріс на 160%, залишивши далеко позаду більш традиційні активи, як сировину та глобальні акції, що виросли на 23% та 13% відповідно. Не кажучи вже про золото та облігації, які за рік впали, відповідно, на 5,2% та 4,4%. Однак, враховуючи волатильність криптоактивів, стара приказка «хто не ризикує, той не п'є шампанського» залишається в силі.
Читайте також:
Про пошук грошей на війну, повернення 30 тис. грн військовим, реформу податкової, дохідність ОВДП та фінансове майбутнє...
Війна спровокувала серйозний відтік готівкової валюти та дорогоцінних металів із нашої країни. У 2022 році люди...
Цього року український стартап Kolibrio залучив від групи міжнародних інвесторів $2 млн. Компанія працює над...
Через низку об'єктивних економічних, політичних та військових причин цей тиждень на валютному ринку буде вельми...